موج محصولات جدید ولوو در سال 2017 و با معرفی کراس اوور متوسط جدید XC60 آغاز می شود که قرار است در اواسط سال آینده عرضه شود.

این رقیب جدید آئودی Q5 و بی ام و X3 در نمایشگاه خودروی ژنو ماه مارس معرفی شده و به خوبی در خط تولید شاسی بلندهای ولوو در جایگاهی بالاتر از XC40  و پایین تر از XC90 جای خواهد گرفت.XC60 با جدیدترین سبک طراحی مینیمالیستی ولوو یکی از شیک ترین شاسی بلندهای بازار است. اکنون به لطف تصاویر فاش شده جدید می توان دید که XC60 نیز تحت تاثیر طراحی این خودرو خواهد بود.این تصاویر چراغ های جلوی LED بزرگ Thor’s hammer و جلوپنجره کرومی این خودرو را نشان می دهند در حالی که شکل کلی نمونه اولیه استتار شده آن کاملا شبیه به XC90 است.

می توان در قسمت پشت این خودرو چراغ های عقب عمودی شبیه به نسخه های به کار رفته در دیگر شاسی بلندهای بزرگ ولوو را دید در حالی که شایعه شده کابین آن ساختار داشبورد مشابه با سیستم سرگرمی portrait و نمایشگر تجهیزات دیجیتال خواهد داشت.xc60 بر اساس نسخه ای کوچک شده از پلتفرم SPA ساخته می شود که در شاسی بلند XC90 و سالون S90  نیز به کار رفته است. خط تولید موتور این خودرو شامل دو گزینه دیزلی 2.0 لیتری چهار سیلندر با قدرت 187 اسب بخار در مدل D4 و 232 اسب بخار در مدل D5 است.