مدیر عامل ایران خودرو دیزل از راه‌اندازی خط تولید کامیونت‌های HD۶۵ و HD۷۵ شرکت هیوندای پس از آغاز مجدد همکاری با این شرکت خبر داد.

به نقل از روابط عمومی شرکت ایران خودرو دیزل، علیرضا ساجی مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد:  پس از امضای قرارداد آغاز مجدد همکاری بین شرکت‌های هیوندای و ایران خودرو دیزل و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته، خط تولید کامیونت‌های جدید این شرکت در مراسمی با حضور مدیران ارشد این شرکت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

علیرضا ساجی افزود: شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان اولین و قدیمی‌ترین همکار شرکت هیوندای در بخش خودروهای تجاری، تلاش خواهد کرد علاوه بر تولید جدیدترین محصولات این شرکت نسبت به انتقال دانش و فناوری تولید این محصولات و همچنین افزایش روزافزون ضریب داخلی‌سازی این محصولات اقدام نماید.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل همچنین تاکید کرد که با انجام مراحل دریافت تائیدیه‌های لازم از مراجع ذیربط، شماره‌گذاری و تحویل این محصولات به مشتریان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به چشم‌انداز روشن توسعه همکاری‌ها میان دو شرکت هیوندای و ایران خودرو دیزل در دور جدید همکاری‌های فیمابین تاکید کرد که مذاکرات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تنوع بخشیدن به سبد محصولات و تولید دیگر محصولات روز شرکت هیوندای از جمله انواع اتوبوس درون شهری و برون شهری و همچنین مینی‌بوس و کامیونت در دستور کار قرار دارد.

کامیونت هیوندای باری HD78 از موتوری با قدرت 150 اسب بخار و کامیونت هیوندای باری و کمپرسی HD 65 از موتوری با قدرت 140 اسب بخار برخوردار است و هر دو این محصولات به استاندارد آلایندگی Euro4+DPF مجهز هستند.