لانچیا استراتوس یکی از ایتالیایی های مشهور است که چندسال پیش طرح مفهومی آن را روی اتاق و موتور فراری مشاهده کردیم و حالا قرار است در تعداد محدود تولید شود

 در حالی که گروه خودروسازی فیات کرایسلر در حال کار بر روی پروژه های مختلف از آلفارومئو و مازراتی هستند، لانچیا تا حدودی تنها مانده است و برنامه هایی دارد که بتواند بار دیگر آن شکوه سابق را بدست آورد. 

این برند ایتالیایی که حالا سایه ای از آن شکوه سابقش باقی مانده این روزها تنها یک مدل Ypsilon را دارد که تنها در ایتالیا فروخته می شود. با این حال علاقمندان این برند می تواند امیدوار باشند که یکی از خودروهای افسانه ای این شرکت به زودی باز خواهد گشت. استراتوس که روزگار خوبی تحت نام لانچیا داشت قرار است در تعداد محدود دوباره تولید شود.

 
در سال 2010 برای اولین بار یک کانسپت از استراتوس جدید به نمایش گذاشته شد و در آن زمان کسی فکر نمی کرد که این خودرو به تولید برسد اما بالاخره اعلام شد که قرار است 25 دستگاه از این خودروی تازه ساخته شود. همچنین جالب است بدانید که مدل سفری و GT آن نیز ساخته خواهد شد که اطلاعات تکمیلی آن موجود نیست.استراتوس جدید به احتمال فراوان با یک پیشرانه 550 اسب بخاری و یک سیستم تعلیق حرفه ای به بازار عرضه خواهد شد تا از نمونه های اصلی و قدیمی آن زیاد فاصله نگیرد و همچنان همان حس قدیمی را به راننده ها بدهد. 
 


در حالی که بدنه این خودرو از مدل های 1970 الهام گرفته شده است اما در داخل آن تمام بدنه به سبک امروزی طراحی شده و چشم نواز و خاص به نظر می رسد.