شرکت خودروسازی BYD چین که به واسطه "کارمانیا" برخی از محصولات آن در بازار کشور عرضه می‌شود، در حال حاضر برای بازار اختصاصی چین یک خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی رونمایی کرده است.

خودروی شاسی بلند "بی.وای.دی سانگ EV400" که در واقع براساس مدل‌های استاندارد "سانگ " رشد پیدا کرده و حالا یک سیستم محرک قدرتمند الکتریکی دریافت کرده است که با قیمت نسبتا بالای 200 هزار یوان در مدل‌های پایه خود به مشتریان عرضه می‌شود.


به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خودرو بانک، جالب است بدانید قبل از اینکه شرکت خودروسازی بی.وای.دی به طرحی و ساخت نسخه جدید EV400 مشغول شود، در حال حاضر یک خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی فعال در بازار چین دارد که در واقع نسخه قدیمی این اتومبیل به شمار می‌آید. خودروی شاسی بلند EV300 که با شارژ کامل باتری‌های خود می‌تواند تا حداکثر 300 کیلومتر با سرعت کمتر از 60 کیلومتر بر ساعت شارژدهی داشته باشد، در غیر این صورت با افزایش سرعت اتومبیل و عبور از محدوده سرعت 60 کیلومتر بر ساعت، بعد از 270 کیلومتر نیاز به شارژ مجدد باتری‌ها خواهید داشت. 

حال باتوجه به شرایط مشابه، خودروی جدید EV400 هم می‌تواند با شارژ کامل باتری‌های خود محدوده حرکت 400 کیلومتر با سرعت کمتر از 60 کیلومتر بر ساعت داشته باشد که برای محیط‌های شهری و یا جاده‌های خلوت و رانندگی با سرعت پایین کاربردی خواهیم بود، در غیر این صورت اگر پای شما بر روی پدال گاز سنگینی کند و با سرعت بیشتر از 60 کیلومتر بر ساعت رانندگی کنید، شارژدهی اتومبیل کاهش پیدا کرده و می‌توانید تا حداکثر 360 کیلومتر از اتومبیل استفاده کنید. 

در ادامه لازم به ذکر است که شرکت خودرسازی بی.وای.دی همانند نسخه EV300، از موتور الکتریکی 218 اسب بخاری با حداکثر گشتاور 310 نیوتن متری استفاده کرده است، ولی بجای باتری‌های 48 کیلووات ساعت در نسخه EV300، حالا از مجموعه باتری‌های 62 کیلووات ساعت استفاده کرده است تا برای 400 کیلومتر محدوده حرکتی داشته باشد. علاوه بر این، در نسخه جدید EV400 بجای شارژرهای 40 کیلووات ساعت از شارژرهای سریع 60 کیلووات ساعت استفاده شده است که با صرف زمان 40 دقیقه، شارژ اتومبیل از 20 درصد به 80 درصد افزایش پیدا می‌کند.