خودروهای سدان، خودروهایی غالباً نرم هستند که فشای قابل قبولی برای سرنشینان ایجاد می کنند. اما با توجه به شلوغی شهرها و همچنین بالاتر بودن مصرف سوخت این دسته از خودروها به نسبت خودروهای هاچ بک و همچنین شتاب بالاتر هاچ بک ها به واسطه وزن بده، این خودروها در بین جوانان و بانوان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

به معرفی اجمالی سه رقیب در بازار می پردازیم:


هیوندا i20 :

این محصول کره ای را می توان دومین هاچ بک هیوندای در ایران نامید. او پس از i30 به ایران آمد و با موتوری 1.6 لیتری، از قدرت و شتاب خوبی برخوردار است.این خودروساز کره ای، با توجه به طراحی ظاهری زیبا و همچنین با بهره مندی از بهترین آپشن ها همیشه توانسته در بازار ایران قد علم کند و توجه بسیاری را به خود جلب نماید.البته در مدل های جدیدتر این خودرو پیشرانه آن به 1.4 لیتر کاهش یافته است.

  

کیا پیکانتو :

شرکت کیا، پس از فروش موفقیت آمیز پراید به ایران و امتداد فروش این خودرو تا به امروز، شاید بهترین همدم و یار ایرانیان در خودروهای سری هاچ باشد.شاید امروز این فرصت پیش آمده که خودرویی را از کلاس پراید، جایگزین ان در بازار ایران کند. این خودرو با موتور 1.25 لیتری و مصرف بسیار پایین در حدود 5 لیری، در حدود 75 میلیون تومان قیمت گرفته است و با دنده اتوماتیک در ایران به فروش می رسد.این خودرو به دلیل دارا بودن فرمانی سبک، آسایش بیشتری در رانندگی ایجاد می کند، ولی ممکن است برای کنترل آن در جاده ها شما را دچار مشکل کند

و در آخر، هنگامی که میپیچید، مراقب باشید، زیرا ممکن است چرخ عقب و مخالف جهت، بلند شود!

 

مزدا 2 :

جالب است که بدانید این خودرو پس از الگوبرداری از طرح اولیه خودرو کیا پراید! تولید شد. ولی خب باید توجه داشته باشید، واقعاً با پراید متفاوت است.این خودرو با پیشرانه 1.5 لیتری توانسته به شتاب خوبی برسد تا طی 10 ثانیه از سعت 0 به 100 برسد. البته مصرف سوخت آن از رقبایش بیشتر است و عدد 8.1 را به ما نشان می دهد. همچنین از نظر قیمتی در بازار در حدود 80 الی 84 میلیون تومان می باشد.هموار نقطه تمایز مزدا با سایر خودروها، پیشرانه های قوی و پرشتاب آنها بوده است. این خودروها که با حالتی اسپرت تولید می شوند، همیشه میتوانند لذت رانندگی پرشتاب و جوان مآبانه را برای شما ایجاد کنند.این خودرو آنقدر پر شتاب و قوی است که مطمئناً هیچ گاه شما در حال سبقت گرفتن نا امید نمی کند. البته، باید اشاره داشت که به دلیل اینکه کمک فنر های این خودرو برای کمک به مانور بیشتر از سایر همنوعان خود، جمع تر هستند، حس سواری گرفتن را کمی خشک تر از معمول کرده است.ولی نگران نباشید، خودرو مزدا 2 هم پرشتاب است، هم کابین راحتی دارد و هم ترمز پرقدرتی دارد.