امروز: شنبه 9 اردیبهشت 1396
فروش اقساطی خودرو خبرخوان

تبلیغات

گفتگو ویژه با نادر فقیه زاده طراح ارشد کمپانی BMW

یکی از پروژه‌های بزرگی که در آن قرار گرفتم، اتومبیل هوشمند بی ام و i است که آغاز نسل جدیدی از اتومبیل‌های گروه خودروسازی BMW خواهد بود.

بررسی مشکلات واردکنندگان در گفت‌وگو با عقیل مصطفایی، کارشناس صنعت خودرو

دولت در سال ۹۶ می‌تواند ۴هزار میلیارد تومان از واردات خودرو درآمد کسب کند؟

سال ۹۵ در حالی برای واردکنندگان خودرو رو به اتمام است که هنوز شوک ناشی از تصمیمات مکرر ومتعدد در این زمینه به جای خود باقی مانده است.

عامل آسیب صنعت خودرو از زبان مدیر ایران خودرو

یکه زارع : تسهیلات دولتی به اندازه فروش 10 روز ایران خودرو بود

یکی از بحث‌های همیشگی، حمایت‌های دولتی از جاده مخصوصی‌هاست؛ حتی ارایه تسهیلات دولتی در قالب شکست کمپین تحریم خرید خودرو هم ‌زمانی به حساب خودروسازان واریز شد که این جوسازی‌ها به خودروسازان ضرر وارد کرده است.

زرنگی فرانسوی‌ها

داخلی‌سازی قراردادهای جدید خودرویی به کجا رسید؟

با اجرایی‌شدن برجام و رفع تحریم‌ها صنعت خودروسازی ایران اولین صنعتی بود که از امتیاز این قرارداد به نفع خود استفاده کرد و بسرعت پذیرای هیات‌های تجاری کشورهای مختلف در این زمینه شد.

رونمایی از 9مانع صادراتی پیش روی خودروسازان داخلی:

6 کشور بازار عمده صادراتی «ایران خودرو» را تشکیل می دهد

صادرات ایران ‌خودرو شامل انواع محصولات است که به بازارهای عمده صادراتی شامل کشورهای عراق، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، سنگال و ترکمنستان صورت گرفته است.

سال 96 اوضاع صنعت خودرو خوب خواهد بود

تنوع در خودروسازی رو به افزایش است. این اتفاق هم در دنیا و هم در کشور افتاده است. اما در مورد قطعه‌سازی نکته‌ای که وجود دارد این است که تکنولوژی بعضی قطعات به گونه‌ای است که تولید غیر انبوه برای آنها  اصلا به صرفه نیست.

مصاحبه با خالق خودروی اعجاب‌ انگیز کیا استینگر GT

قبل از اینکه کیا استینگر GT در نمایشگاه دیترویت سال 2017 معرفی شود، موتور ترند برای بررسی کامل این خودرو و آشنایی با قابلیت های منحصر به فرد این خودرو به کره دعوت شد.

چرا تولید باتری در داخل کشور کم است

در حالی که کارشناسان درباره تعیین درصد تعرفه‌ها نظرات متفاوتی دارند استدلال بسیاری از آنها و تولیدکنندگان بر این مبناست که شرایط اقتصادی هر کشور نکته تاثیرگذار در این امر است.

گفتوگو با مدير عامل شرکت بهمن ليزينگ

مهندس بهزاد قنبري متولد سال 1340، دانش آموخته کارشناسي ارشد حسابداري و داراي مدرک کارشناسي ارشد مديريت بازرگاني است. همچنين فوق ليسانس مديريت صنايع را هم که در مقطع تدوين پايان نامه ناتمام مانده در روند تحصيلي خود دارد. سابقه 27 سال کار در بخش هاي مختلف و بيشتر با تمرکز در حوزه هاي مالي، طرح و برنامه و مهندسي صنايع و بازرگاني و حدود 18 سال سابقه تدريس دانشگاهي از جمله تجربيات  درخشان مهندس قنبري به شمار مي آيند. اين در حالي است که سابق مديريت در شرکت هاي ليزينگ آريادانا و ليزينگ بازنشستگان مشرق زمين (از شرکت هاي تابعه صندوق بازنشستگي کارکنان بانک ها) را قبل از شروع فعاليت در شرکت بهمن ليزينگ در کارنامه کاري خويش دارد. سابقه 8 ساله اش در حوزه ليزينگ و حضورش به عنوان مدير عامل شرکت بهمن ليزينگ طي چند سال اخير افتخاراتي را براي اين شرکت به همراه آورده است. جزء 200 شرکت برتر کشور از نظر حجم ريالي فروش در سال هاي 88، 89 و90، دومين شرکت برتر ليزينگ کشور و اولين شرکت ليزينگ در زمينه عرضه خودرو از جمله اين افتخارات به شمار مي‌آيند که مسير رو به رشد مسوليت پذيري اش در اين حوزه را به خوبي نمايان مي سازد. در يک ظهر گرم تابستاني در ماه مبارک رمضان به دفتر کار مهندس قنبري در خيابان وليعصر رفتيم و با استفاده از حسن خلق ايشان هر چه خواستيم راجع به خودشان و بهمن ليزينگ پرسيديم. مصاحبه ذيل حاصل پاسخ شان به سوالات ماست که در ادامه مي خوانيد:

عملکرد پژو و رنو در دوران تحریم معیار نیست

یکی از نقاط مبهم قرارداد با خودروسازان خارجی در این چندساله الزامات اجرایی تمامی مفاد قرار داد است، مواردی مانند میزان داخلی سازی و صادرات از دسته مواردی هستند که در سال های اخیر با وجود نوشته شدن در قرار داد ها به آن عمل نشده و هیچ ضمانت اجرایی هم برای آن وجود ندارد. اما یک سوال اساسی نیز وجود دارد « ا توجه به جایگاه این خودروسازان در جهان، آیا خودروسازان الزامی برای ادامه همکاری با این شرکا دارند؟»

بررسی جریان واردات خودرو و قطعات بی کیفیت در دستور کار مجلس قرار گرفت

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : به زودی کمیسیون صنایع و معادن با دعوت از خودروسازان و قطعه سازان به بررسی جریان واردات خودرو و قطعات بی کیفیت رسیدگی خواهد کرد.

مجلس تصمیم خود را در حذف کارت سوخت خودرو عوض نخواهد کرد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : با توجه به اینکه مدت زیادی از مصوبه مجلس مبنی بر حذف کارت سوخت نگذشته است بعید می دانم که دولت در تصمیم گرفته شده تجدید نظر نموده و تغییری ایجاد کند .

با برخی مذاکرات خودروسازان موافق نبودیم

به گزارش آی آر لیزینگ به نقل از دنیای اقتصاد، از نظر خودروسازان، این توافق‌نامه به‌نوعی دور زدن آنها در شراکت با رنو بوده و در حال حاضر این شرکت فرانسوی و سازمان گسترش به رقیب ایران خودرو و سایپا در بازار خودرو کشور تبدیل شده‌اند. این در حالی است که مدیرعامل سازمان گسترش در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» تاکید می‌کند این سازمان رقیب خودروسازان نبوده و با وجود توافقنامه اش با رنو، باز هم از خودروسازان داخلی حمایت خواهد کرد. به گفته منصور معظمی، در بحث واگذاری سایت بن‌رو به رنو نیز هماهنگی‌های لازم با سایپا انجام شده و این شرکت (بن رو) در اختیار خودروساز فرانسوی قرار خواهدگرفت.

خانه تکانی در خانواده تیبا

در گفت‌ و گو با مدیران پروژه جدید گیربکس‌های اتومات (CVT) مطرح شد

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی کارشناسان و مهندسان مگاموتور، به زودی قرار است گیربکس‌های جدیدی روی خانواده ایکس۱۰۰ و ایکس۲۰۰ نصب شود. گیربکس ماشینی برای انتقال توان مکانیکی از یک منبع تولید توان به یک مصرف‌کننده بوده و معادل آن در زبان فارسی «جعبه دنده» است. کاربرد گیربکس در زندگی انسان از زمان اختراع چرخ تا امروز که به اوج شکوفایی صنعتی رسیده‌ایم، بسیار مهم و جزء جدایی‌ناپذیر صنعت است . از این‌رو برای آگاهی از آخرین وضعیت پروژه گیربکس‌های جدید (CVT) سراغ بابک حجری، معاون تحقیق و توسعه و مجید درخشان‌سامانی، مدیر طراحی گیربکس شرکت مگاموتور که تنها کارشناسان درگیر این پروژه هستند رفتیم که در ادامه می‌خوانید

گفتگو با مدیرعامل شرکت لیزینگ خودرو فرهنگیان

تحویل خودروهای فرهنگیان از اول خرداد

مدیرعامل شرکت لیزینگ خودرو فرهنگیان از تحویل خودروهای ثبت نامی فرهنگیان از اول خرداد خبر داد.