امروز: دوشنبه,1 مرداد 1397
مفتاح رهنورد خبرخوان

تبلیغات

رئیس شورای رقابت :

مخالف گرانی خودرو هستم، اما تصمیم با شورای رقابت است

خودروسازان هرسال به بهانه‌های مختلف اقدام به گران کردن محصولات خود می‌کنند. امسال هم تاکنون یک مرحله افزایش قیمت محصولات خودروسازان داخلی به بهانه افزایش هزینه بیمه صورت گرفته است، اما در سوی دیگر معادله، فعالان بازار با استناد به این‌که بازار به هیچ عنوان کشش افزایش قیمت را ندارد می‌گویند در صورت افزایش قیمت، رکود بازار بیشتر خواهد شد.

گفتگو ویژه با نادر فقیه زاده طراح ارشد کمپانی BMW

یکی از پروژه‌های بزرگی که در آن قرار گرفتم، اتومبیل هوشمند بی ام و i است که آغاز نسل جدیدی از اتومبیل‌های گروه خودروسازی BMW خواهد بود.

بررسی مشکلات واردکنندگان در گفت‌وگو با عقیل مصطفایی، کارشناس صنعت خودرو

دولت در سال ۹۶ می‌تواند ۴هزار میلیارد تومان از واردات خودرو درآمد کسب کند؟

سال ۹۵ در حالی برای واردکنندگان خودرو رو به اتمام است که هنوز شوک ناشی از تصمیمات مکرر ومتعدد در این زمینه به جای خود باقی مانده است.

عامل آسیب صنعت خودرو از زبان مدیر ایران خودرو

یکه زارع : تسهیلات دولتی به اندازه فروش 10 روز ایران خودرو بود

یکی از بحث‌های همیشگی، حمایت‌های دولتی از جاده مخصوصی‌هاست؛ حتی ارایه تسهیلات دولتی در قالب شکست کمپین تحریم خرید خودرو هم ‌زمانی به حساب خودروسازان واریز شد که این جوسازی‌ها به خودروسازان ضرر وارد کرده است.

زرنگی فرانسوی‌ها

داخلی‌سازی قراردادهای جدید خودرویی به کجا رسید؟

با اجرایی‌شدن برجام و رفع تحریم‌ها صنعت خودروسازی ایران اولین صنعتی بود که از امتیاز این قرارداد به نفع خود استفاده کرد و بسرعت پذیرای هیات‌های تجاری کشورهای مختلف در این زمینه شد.

رونمایی از 9مانع صادراتی پیش روی خودروسازان داخلی:

6 کشور بازار عمده صادراتی «ایران خودرو» را تشکیل می دهد

صادرات ایران ‌خودرو شامل انواع محصولات است که به بازارهای عمده صادراتی شامل کشورهای عراق، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، سنگال و ترکمنستان صورت گرفته است.

سال 96 اوضاع صنعت خودرو خوب خواهد بود

تنوع در خودروسازی رو به افزایش است. این اتفاق هم در دنیا و هم در کشور افتاده است. اما در مورد قطعه‌سازی نکته‌ای که وجود دارد این است که تکنولوژی بعضی قطعات به گونه‌ای است که تولید غیر انبوه برای آنها  اصلا به صرفه نیست.

مصاحبه با خالق خودروی اعجاب‌ انگیز کیا استینگر GT

قبل از اینکه کیا استینگر GT در نمایشگاه دیترویت سال 2017 معرفی شود، موتور ترند برای بررسی کامل این خودرو و آشنایی با قابلیت های منحصر به فرد این خودرو به کره دعوت شد.

چرا تولید باتری در داخل کشور کم است

در حالی که کارشناسان درباره تعیین درصد تعرفه‌ها نظرات متفاوتی دارند استدلال بسیاری از آنها و تولیدکنندگان بر این مبناست که شرایط اقتصادی هر کشور نکته تاثیرگذار در این امر است.

گفتوگو با مدير عامل شرکت بهمن ليزينگ

مهندس بهزاد قنبري متولد سال 1340، دانش آموخته کارشناسي ارشد حسابداري و داراي مدرک کارشناسي ارشد مديريت بازرگاني است. همچنين فوق ليسانس مديريت صنايع را هم که در مقطع تدوين پايان نامه ناتمام مانده در روند تحصيلي خود دارد. سابقه 27 سال کار در بخش هاي مختلف و بيشتر با تمرکز در حوزه هاي مالي، طرح و برنامه و مهندسي صنايع و بازرگاني و حدود 18 سال سابقه تدريس دانشگاهي از جمله تجربيات  درخشان مهندس قنبري به شمار مي آيند. اين در حالي است که سابق مديريت در شرکت هاي ليزينگ آريادانا و ليزينگ بازنشستگان مشرق زمين (از شرکت هاي تابعه صندوق بازنشستگي کارکنان بانک ها) را قبل از شروع فعاليت در شرکت بهمن ليزينگ در کارنامه کاري خويش دارد. سابقه 8 ساله اش در حوزه ليزينگ و حضورش به عنوان مدير عامل شرکت بهمن ليزينگ طي چند سال اخير افتخاراتي را براي اين شرکت به همراه آورده است. جزء 200 شرکت برتر کشور از نظر حجم ريالي فروش در سال هاي 88، 89 و90، دومين شرکت برتر ليزينگ کشور و اولين شرکت ليزينگ در زمينه عرضه خودرو از جمله اين افتخارات به شمار مي‌آيند که مسير رو به رشد مسوليت پذيري اش در اين حوزه را به خوبي نمايان مي سازد. در يک ظهر گرم تابستاني در ماه مبارک رمضان به دفتر کار مهندس قنبري در خيابان وليعصر رفتيم و با استفاده از حسن خلق ايشان هر چه خواستيم راجع به خودشان و بهمن ليزينگ پرسيديم. مصاحبه ذيل حاصل پاسخ شان به سوالات ماست که در ادامه مي خوانيد: